İSRAİLLİ VİCDANİ RETÇİLERİN YANINDAYIZ!

 

Amir Paster “Lübnan’da sivillere zarar veren operasyonlarda görev almak istemiyorum” dediği için 28 gün hapse mahkum edildi.

 

İsrail’in Lübnan işgali sürerken İsrail’li askerlerde bu işgale ortak edilmek isteniyor. Lübnan işgalinde görev alması istenen İtzik Shabbat’dan sonra Amir Paster de insanların din, dil farkı gözetmeden aynı duygulara sahip olduğunu göstererek savaşta yer almayı reddetti ve oda 28 gün hapis cezası ile cezalandırıldı.

 

Dünyanın her yerinde insanlar egemenlerce birbirini öldürmeye zorlanıyor. Öldürmeyi reddedenler ise hapis cezalarıyla korkutulmaya çalışılıyor.

 

Daha iki gün önce onlarca çocuk israil uçaklarından atılan bombalarla öldürüldü. Sürmekte olan çatışma, abluka ve işgale antimilitarist etkinlik ve tarzda son verilebilir. Savdaşların insan kaynakları kurutulmadan bunun önüne geçmek mümkün değil. Bu açıdan SHABBAT ve PASTER’in tutumları önemlidir. İsrail halkının her şartta işgal ordusunu desteklediği yalanını da çürütmüştür. Orada da barış severler var ve onların gittikçe çoğalacağını biliyoruz. Onların yanındayız.

 

Savaşları durdurmanın yolu oların insan kaynağı olmayı reddetmekten geçer. İtzik Shabbat ve Amir Paster’in her zaman yanında olacağımızı belirtiyoruz. Savaş karşıtları susmadılar ve susmayacaklar.

 

Paster derhal serbest bırakılmalı; Lübnan ablukası ve saldırısına son verilmesidir.

 

Herkesi askerliği reddetmeye çağırıyoruz!

 

Savgılarımızla

 

SAVAŞ KARŞITLARI

 

HOME