1 ARALIK

DÜNYA BARIŞ TUTSAKLARIYLA DAYANIŞMA GÜNÜ

 

BASIN AÇIKLAMASINA DAVET

 

 

 

Tüm dünyada ve yaşadığımız coğrafyada savaşlar ve şiddet tüm vahşetiyle devam etmekte olsa da hala umut var. Çünkü İsrail’de, İngiltere’de, ABD’de, Türkiye’de, Kolombiya’da ve dünyanın birçok köşesinde insanlar barış çığlıklarını yükseltiyorlar. Bu çığlıklar demir parmaklıklarla, hücrelerle boğulmaya çalışılsa da bizler bu sesi duymaya, sesimizi katmaya kararlıyız.

Vicdani Redciler başta olmak üzere tüm barış tutsaklarıyla dayanışmak üzere 1 Aralık 2006 Cuma günü Galatasaray Meydanı’nda yapacağımız basın açıklamasına katılımınızı bekliyoruz.

 

Tarih: 1 Aralık 2006 Cuma

Buluşma saati: 13:00

Buluşma yeri: Taksim/Tramvay Durağı

Basın açıklaması saati: 13:15

Basın açıklaması yeri: Galatasaray Meydanı

 

 

VİCDANİ RED PLATFORMU

Platform bileşenleri: Amargi Kadın Akademisi Barış Anneleri İnisiyatifi Demokratik Alevi İnisiyatifi Demokratik Özgür Kadın Hareketi Demokratik Toplum Partisi (DTP) İstanbul İl Örgütü Eğitim-sen 3 ve 8 nolu şubeler Gökkuşağı Kadın Derneği İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi İstanbul Tunceliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kardelen Kültür Merkezi Lambdaistanbul LGBTT Dayanışma Derneği Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İstanbul İl Örgütü Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İstanbul İl Örgütü 14 Mayıs Platformu 78’liler Girişimi